WordPressi versioon 4.9.8, suurim muutus (Gutenberg)

WordPressi uus versioon on väljas, mille soovitan kohe kasutusele võtta. Suur muudatus saabub aga versiooniga 5.0, mis peaks välja tulema veel sel aastal. See muudab totaalselt sisu haldamist.

Kokkuvõte praegusest versiooniuuendusest:

Hooldus- ja turvaväljalasked

Versioon 4.9.8 parandas 46 väiksemat viga.

Uued kohandused, koodi veakontroll ja palju muud! 🎉

Uus kohandatud töövoog sisaldab kujunduste mustandeid, lukustust, viivitusega avaldamist ja eelvaateviiteid. Lisaks aitavad koodi esiletõst ja veakontroll muuta veebisaidi ehitust sujuvamaks. Ja viimaks on saadaval ka uus galeriimoodul ning täiustused teemade vaatamisel ja vahetamisel.

Parem töövoog kohandajas

Veebisaidi kujunduse mustandid ja nende avaldamine hiljem

Jah, just – nii nagu postitusi saab luua mustanditena ja avaldada hiljem kindlal ajal, nii saab nüüd toimida ka kujunduse muudatustega.

Koostöö eelvaateviidete abil

Soovid tagasisidet pakutud muudatuste kohta? WordPress 4.9 pakub eelvaateviite saatmist kolleegidele ja partneritele, saamaks tagasisidet enne muudatuste tegelikku rakendamist.

Kujunduselukk tehtud töö kaitseks

Tead juhtumit, kus projekti kallal on kaks inimest ja üks kirjutab teise töö üle? WordPress 4.9 lukustusmehhanism võimaldab (sarnaselt postituste lukustusega) mustandite ülekirjutamist vältida.

Kaitsemehhanism

Kas pidid töökohalt lahkuma ja töö jäi salvestamata? Ära karda, WordPress 4.9 küsib kenasti, kas soovid enda viimati tehtud ja veel salvestamata muudatused ka salvestada.

Uued vahendid koodikirjutamiseks

Koodi esiletõst ja veakontroll? Jah, muidugi!

Leht on sassis, kuid lisatud CSS-ist on raske viga üles leida? WordPress 4.8.1-s lisatud koodirõhutused ja veakontroll CSS-i ja HTML-i juures aitavad vigu kiiremini avastada.

Katseta turvaliselt

Kurikuulsat valget ekraani saab nüüd teemade ja pluginate koodi muutmisel vältida, kuna WordPress hoiatab vigase koodi salvestamise korral.

Ettevaatust, oht ees!

Kui teemasid või pluginaid otse muuta, hoiatab WordPress 4.9 kasutajat sellega seotud ohtude eest. Ta soovitab ka teha eelnevalt failidest varukoopiad, et mõni järgnev uuendus neid üle ei kirjutaks. Parem on olla ettevaatlik, hiljem tasub see ära.

Veel mooduliuuendusi

Uus galeriimoodul

WordPress 4.8-ga alustatud muudatused meediafailide kasutamisel võimaldavad nüüd lisada moodulisse terve galerii.

Meediafaili lisamine nupuvajutusega

Soovid lisada tekstimoodulile meediaelemente? Klõpsa “Lisa meedia”-nuppu ning lisa pilt, video- või heliklipp otse moodulisse.

Täiustused veebisaidi arendamiseks

Töökindlam teemavahetus

Teemade vahetamisel kipuvad mõned moodulid enda asukohta muutma. WordPress 4.9 parandused muudavad menüüde ja moodulite asukohad teema vahetamisel püsivamaks. Lisaks on võimalik eelvaadelda nii olemasolevaid kui uusi paigaldatavaid teemasid.

Lihtsamad menüükäsud = vähem segadust

Kas uue menüü loomine oli keeruline? Ehk enam ei ole. Parandasime menüütööriista ja see peaks nüüd sind paremini juhatama.

Veebiarendajatele:

Täiustatud Customizer JS rakendusliides

WordPress 4.9-s on tehtud mitmeid parandusi Customizer JS rakendusliidesesse, eemaldades mitmed valupunktid ning tehes selle sama lihtsaks kui PHP rakendusliidese. Muuhulgas on uued ka peamised juhtmallid, kuupäeva/kellaaja ning sektsiooniindikaatorid. Täielik nimekiri on siin.

Teemade ja pluginate tarvis on saadaval CodeMirror

Põhikomplekti on lisatud uus CodeMirror-kooditeegi, mis muudab pluginate koodi (näiteks CSS või JavaScripti include-väljad) kirjutamise ja muutmise sujuvamaks.

MediaElement.js-i uus versioon 4.2.6

WordPress 4.9 sisaldab MediaElement.js-i uut versiooni, mis kaotab sõltuvuse jQueryst, parandab ligipääsetavust, ajakohastab kasutajaliidest ja parandab paljud vead.

Täiustatud rollid ja võimalused

Lisandunud on uued võimalused pluginate ja tõlkefailide peenhalduseks. Lisaks sellele on täiustatud mitmesaidiliste veebilehtede saidivahetust, et rollide ja võimaluste üleminek oleks ühtlasem ja töökindlam.Lisa kommentaar