Kodulehe hooldus ja uuendamine

Teil on koduleht ja kõik töötab nii nagu peab. Suurepärane, kuid nagu iga tehniline toode vajab ka kodueht regulaarset hooldust ja uuendamist. Kõige olulisem on uuendada kodulehel kasutatavaid lisaprogramme (pluginaid), kasutatavat kujundust (teemat) ning sisuhaldust (WordPressi). Seda saate asjasse süvenedes ja siin olevaid näpunäiteid järgides ise teha.

MIS PÕHJUSEL ON VAJA UUENDADA?

Kui kodulehel olevad programmid, kujundus või sisuhaldus on uuendamata, siis see on turvarisk. Igale vanemale versioonile on häkkeritel lihtsam ligipääseda. Kui see juhtub, siis on neil võimalus muuta veebilehe sisu, suunata koduleht oma soovitud lehele või esitada lunarahanõue kodulehe taastamiseks. Samuti võib pikalt uuendamata jäänud tarkvara mingil hetkel lakata töötamast. Kui mõni neist olukordades on juba tekkinud, siis on veebilehe ajakohastamine ja parandamine märksa keerulisem ja kulukam kui regulaarne uuendamine. Ära lase probleemidel tekkida, vaid enneta neid.

WordPress uuendamine

MIDA TEHA ENNE UUENDAMIST?

Enne uuenduste tegemist tuleb igaks juhuks teha praegusest versioonist tagavara ehk varundus, sest nii on sul olemas koduehest töötav versioon, mille alusel saad taastada kodulehe kui midagi ei lähe plaanipäraselt ning lahendus peale uuendamist enam ei tööta. Lisaks tasub kodulehest teha kindlasti varundus ka siis kui sellele on lisatud palju sisu. Varundust ei tasu hoida ainult veebiserveris, sest kui juhtub, et sinu kodulehele on sisse häkitud, siis võid olla ilma ka oma varundustest. Hoia tagavara ka arvutis, pilves või välise kõvaketta peal.

WordPressi-varundus,-tagavara

KUIDAS TEHA VARUNDUS?

Varundamiseks on mitu võimalust, plugina abil või käsitsi, mis tähendab, et koopia tuleb teha nii andmebaasist kui veebiserveris olevatest failidest. Varundada on võimalik ka läbi veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduskeskkonna. Meie soovitame varundada kodueht Duplicator plugina abil, sest see on lihtne, mugav ja tagab selle, et kõik vajalik on olemas igasuguste ootamatuste tarvis. Teiste lahenduste puhul on oht, et te ei pääse varukoopiatele ligi.

Duplicator-WordPress-plugin

DUPLICATOR-I KASUTAMINE

Lisa Duplicator – WordPress Migration Plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta Duplicator. Paigalda plugin ning aktiveeri see, lülitades selle sisse. Vali vasakpoolsest administraatori menüüst Duplicator > kliki nuppu Create New > lisa varundusele nimi (kui ei soovi automaatset nimetust) > kliki nuppu Next > kui Archive plokis on teavitused, siis see võib tähendada, et sind teavitatakse suurte failide, nende nimetuste ja mahu kohta > lisa märkeruut Yes. Continue with the build process! valiku ette > kliki nuppu Build. Lae alla loodud Installer ja Archivefailid, nende failidega saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache’i plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

WordPressi-varunduse-loomine-Duplicator-plugina-abil

WORDPRESSI UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui sisuhaldus vajab uuendamist. Näiteks WordPress 5.2.2 on saadaval! Palun uuenda kohe. Uuendamiseks tuleb vajutada Palun uuenda kohe lingil ning avaneval lehel nupul Uuenda kohe. Uuendamine võtab kuni paar minutit aega. Väikesed versiooniuuendused parandavad eksisteerivaid väikesi vigu (bug), või siis on tegemist turvauuendusega. Suuremad uuendused mõjutavad aga tihti funktsionaalsust ehk uuenduse tulemuseks võib olla mittetöötav või katkine koduleht.

WordPressi-uuendamine

PLUGINATE UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui pluginad vajavad uuendamist. Pluginate uuenduse kohta on teade Uuendused teksti järel, numbritega mitu pluginat vajab uuendamist. Samuti Pluginad nimetuse järel. Uuendamiseks kliki antud viitel, tee linnuke valikkasti Vali kõik ning kliki valikul Uuenda Pluginaid. Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle, eriti oluline on kontrollida, et ka kontaktivormid töötaksid, testi need läbi. Just seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

Pluginate uuendamine

KUJUNDUSE UUENDAMINE

Veebilehe haldusalasse sisselogides on valiku all Välimus kasutatavad kujundused ehk teemad, mis samuti nõuavad regulaarset uuendamist. Uuendamiseks kliki viitel Uuenda kohe. Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle. Kujunduse uus versioon võib mittetöötada kasutatavate pluginatega, seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

Wordpress-kujunduse-uuendamine

HOOLDUS- ja UUENDUSTEENUS

Kui teil endal pole aega või võimalust uuendamise ja hooldusega tegeleda, siis pakume antud teenust ka enda kogenud spetsialistide poolt. Teeme kõik eelpoolnimetatud varundamised ja hooldustööd ning lisaks vaatame kõik veebilehel üle ning parandame toimimist ja veebilehe kiirust. Teenuse hind 50 €, soodushind meie klientidele suvel 35 €. Lisa kommentaar