Kas mitteaktiivsed pluginad aeglustavad WordPressi?

Hiljuti küsiti, et kas pluginad, mis on küll deaktiveeritud aga mitte kustutatud, muudavad WordPressi aeglasemaks?

Paljud WordPressi kasutajad paigaldavad erinevaid lisaprogramme ehk pluginaid, testivad neid ning loobuvad siis nende kasutamisest need lihtsalt deaktiveerides. On see ohtlik?

WordPressi-pluginad

Mis need pluginad täpsemalt on?

Pluginad on lisaprogrammid, mille abil saad laiendada oma WordPressi sisuhalduse võimalusi. Soovid kontaktivormi? Selleks on palju erinevaid pluginaid. Soovid paremat galeriid? Ka selleks on palju erinevaid pluginaid. Pluginaid on kümneid kui mitte sadu tuhandeid. Kõiki nii aktiivseid kui deaktiivseid pluginaid näed vasakul küljepaanil valiku all “Pluginad” või “Plugins” kui sa millegipärast ei kasuta eestikeelset WordPressi. Aktiivsed pluginad on helesinisel taustal ning nende all pole kohe valikut “Kustuta”.

Kas deaktiveeritud pluginad aeglustavad kodulehte?

Ei. WordPress töötab põhimõttel, et peale seda kui külastaja avab WordPressil põhineva veebilehe algab laadimisprotsess. Selle protsessi ajal laetakse ainult aktiivsed pluginad, kõik deaktiveeritud pluginad jäetakse tähelepanuta. Isegi kui sul on kümneid või sadu deaktiveeritud pluginaid, siis see kuidagi ei muuda sinu veebilehte aeglasemaks. Kui su koduleht on siiski aeglane, siis sel võib olla palju erinevaid põhjusi, kuid deaktiveeritud pluginad need kindlasti ei ole.

Kas deaktiveeritud pluginad tuleks kustutada?

Jah. Kiirusele need mingit mõju ei avalda, kuid deaktiveeritud pluginad on siiski WordPressi sisuhalduse koodis sees, mis tähendab seda, et nende kaudu on võimalik ka kodulehte rünnata. Kõikvõimalikud pahavarad otsivad erinevaid viise kuidas kodulehele ligi pääseda ning vanad pluginad mida pole juba ammu uuendatud, annavad selleks ideaalse võimaluse. Seega kui sa pluginat ei kasuta, ei plaani seda ka lähiajal teha, siis kustuta see.