Kui oled uurinud veebilehe tegemist siis WordPress on Sulle suure tõenäosusega ka silma jäänud. Võib-olla oled kuulnud, et see on kõige populaarsem sisuhaldusplatvorm, aga kas teadsid, et rohkem kui 29 % kõigist maailma veebilehtedest kasutavad just seda platvormi? Seda on palju, kuid samas on tohutult inimesi, kes ei julge WordPressi kasutusele võtta, sest on kuulnud ja usuvad selle kohta mitmeid erinevaid müüte. Millised need müüdid on?

1. WordPressi saab kasutada ainult blogimiseks

See on kõige suurem müüt. Tuhanded edukad suurfirmad kasutavad WordPressi oma veebilehtede platvormina. On tõsi, et WordPress oli algselt loodud blogimiseks, kuid ajapikku on see arenenud kõige võimsamaks veebilehtede platvormiks. WordPressi saab väga lihtsalt kasutada igat tüüpi veebilehe loomiseks. WP-i kasutavad näiteks Sony Music, Vogue, CNN, The New Yorker, Xerox ja paljud teised suur- ja väikefirmad.

2. WordPress ei ole turvaline

On tõsi, et kuna WordPress on nii populaarne, siis on häkkerite jaoks väga perspektiivikas ka selle ründamine. WP-i loojad panustavad turvalisusse väga palju, kuid nagu iga teise sisuhaldussüsteemiga lasub selle kasutajatel suurim vastutus. WordPress ei saa midagi teha kui kasutatakse vanu versioone, lihtsaid äraarvatavaid paroole, aegunud pluginaid (lisamooduleid) jms. WordPress panustab aina rohkem turvalisusse ja seda teeme ka meie pakkudes WordPressi turvapaketti.

3. WordPress on tasuta

Põhimõtteliselt on Wordress tasuta ning sellele leidub tuhandeid tasuta kujundusi ehk arvestama pead vaid domeeninime ja veebimajutuse maksumusega. Täpsem info veebimajutuse hindadest leiad siit. Üldjuhul aga väga head lahendust tasuta ei saa. Väga head kujunduste hinnad algavad 70-st eurost. Samas kui sa ei soovi ise teha või soovid kohe täisprofessionaalset lahendust, siis suurepärase lahenduse eest pead väljakäima vähemalt 400 eurot.

4. WordPress on keeruline ja seda on raske hallata

Võrreldes enamike teiste platvormidega on WordPress väga lihtne. 90 % juhtudest ei ole programmeerimist absoluutselt vaja osata. Leidub palju erinevaid pluginaid, mille abil saad muuta just seda mida soovid ning need on üldjuhul kõik ka tasuta saadaval. Kui soovid midagi suuremat muuta, siis WordPressi tundvaid spetsialiste on nii palju, et saad neid palgata väga soodsa hinna eest, näiteks Fiverr-st.

5. WordPress ei ole hea e-poe lahenduse jaoks

Kaua aega tagasi enne esimese WordPressiga e-poe loomist, uurisime erinevaid e-poe platvorme ning ei leidnud just paljusid kes WordPressi oleks soovitanud. Vastuväited olid turvalisus ning see, et WP ei saa suure hulga toodete haldamisega hakkama. Seni kuni on 2000 toodet pole see kindlasti mingi probleem. Turvalisus ei ole probleem ning WordPressil on suurepärane tasuta e-poe moodul nimega eCommerce, mis on ka eestikeelne ning mida julgelt soovitan.

6. WordPressi lehed on aeglased

Mõned WordPressiga tehtud kodulehed on väga aeglased, mõned ülikiired. Veebilehe kiirus sõltub paljudest faktoritest, üheks olulisemaks on veebimajutuse pakkuja. Palju saab igaüks ise ära teha, kasutades õiget kujundust, mitte laadides üles meeltult suurtes formaatides pilte jne. Kui soovid kohe kiiret WordPressi lehte, siis pakume selle jaoks spetsiaalset kiiruspaketti.

7. WordPressil esinevad tihti vead

Vead ilmnevad, kuid tavaliselt on põhjuseks kasutajate hooletus. Üldjuhul on põhjuseks valede lisaprogrammide installimine ja vananenud ning tasuta kujunduste kasutamine. On olemas tasuta WordPressi tugi (foorum) ja palju WordPressi tundvaid inimesi, kellelt abi või nõu küsida.